W tym roku obchodzimy 70 rocznicę śmierci Janusza Korczaka (prawdziwe nazwisko to Henryk Goldszmit). W związku z tym Rzecznik Praw Dziecka, ogłosił obecny rok, Rokiem Janusza Korczaka. Nasze przedszkole od początku swego istnienia nosi to zacne Imię. W związku z tym zaplanowano szereg wydarzeń. Do tej pory odbył się rodzinny konkurs literacki na napisanie wiersza o naszym przedszkolu, ogłoszono ogólnopolski konkurs plastyczny. Natomiast dzisiaj, 26.03.2012r., odbył się konkurs recytatorski Król Maciuś Pierwszy. Do konkursu zgłosiło się 10 koszalińskich przedszkoli oraz 1 Przedszkole Samorządowe z Mścic. Konkurs kierowany był do dzieci 5 i 6-letnich. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci życiem i twórczością Janusza Korczaka, propagowanie myśli i idei pedagogicznej twórcy praw dziecka.